Владо Георгиев блеска од радост: Еве што го израдува толку многу
Владо Георгиев блеска од радост: Еве што го израдува толку многу

Владо Георгиев блеска од радост: Еве што го израдува толку многу

Познатиот кантавтор и пејач Владо Георгиев по втор пат стана горд татко на уште едно девојче.

Познатиот пејач и неговата сопруга Милица Самарџиќ повторно се остварија во улогата на родители. Двојката веќе има една ќерка која е на возраст од 1 и пол годинка и се вика Софија , а Владо радосната вест ја сподели на Твитер.

 

Честитки за родителите!

Create AccountLog In Your Account