Гламурозната Меланија уште еднаш покажа дека е дама со стил
Гламурозната Меланија уште еднаш покажа дека е дама со стил

Гламурозната Меланија уште еднаш покажа дека е дама со стил

Претседателот на САД Доналд Трамп и неговата сопруга ги запалија божиќните светилки на големиот бор во близина на Белата куќа, а како и обично манекенката изгледаше како да се симнала од модна писта.

Преубавата Словенка беше елегантно облечена во црвен капут со дискретен коцкаст примерок кој го потпишува Chanel . Меланија оваа ефектна креација ја споила со нејзините омилени лобутинки.

Одличниот make up и стилизирана фризура го зачинија празничниот изглед на Меланија која многумина ја прогласуваат за најдобро облечена прва дама во Белата куќа.

 

Create AccountLog In Your Account