Добри и лоши страни на секој хороскопски знак
Добри и лоши страни на секој хороскопски знак

Добри и лоши страни на секој хороскопски знак

Секој хороскопски знак има свои добри и лоши страни.

Еве ги најкарактеристичните позитивни и негативни квалитети на знаците.

Овен

Добра: весел, умен, прекрасен, лесно се зближува со луѓето, добар слушател

Лоша: премногу се смее за другите, се жали од се, памети навреди

Бик

Добра: Не осудува, безгрижен е, дава добри совети, мирен

Лоша: напорен, егоистичен, премногу воздржан

Близнаци

Добра: дарежлив, весел, емоционален, забавен

Лоша: срамежлив, манипулатор, егоист

Рак

Добра: духовит, талентиран, пријателски настроен секогаш

Лоша: премногу саркастичен, крадец

Лав

Добра: споделува се, има љубов за сите, страстен, со вкус

Лоша: некогаш се преценува, се мисли за најважен, мрморец

Девица

Добра: паметна, хумана, грижлива

Лоша: рамнодушна, заборавена, пасивно агресивна

Вага

Добра: мила, весела, верна, разбирлива

Лоша: ладен, пасивен, неговиот гнев е застрашувачки

Шкорпија

Добра: љуби, верен, послушен, грижлив

Лоша: злобни, груби, не ги препознаваат грешките

Стрелец

Добра: паметни, храбри, весели

Лоша: злобен, љубоморен, не знае кога да престане

Јарец

Добра: амбициозен, мудар, знае што сака.

Лоша: нечувствителен, премногу објективен, циничен

Водолија

Добра: атрактивна личност, мистична, истражувач

Лоша: затворена, не многу добра во комуницирањето, потиснување на емоции

Риби

Добра: позитивно, атрактивно, детекторски настроен знак

Лоша: се обвинува за неговите недостатоци, споделува премногу работи, премногу доверлив

Create AccountLog In Your Account