Еве како можете да ги „стопите“ килограмите
Еве како можете да ги „стопите“ килограмите

Еве како можете да ги „стопите“ килограмите

Смеса од лук и мед може да ви помогне за намалување на килограмите.

Треба да го исецкате лукот на што поситни парчиња и оставете го така 15 минути пред да го консумирате. Најдобро е да го консумирате на празен стомак, затоа што така полесно се апсорбираат хранливите материи.

Земете 2-3 чешниња лук и помешајте ги со една лажица мед.

Користете ја оваа смеса секој ден.

По неколку дена ќе забележите дека се чувствувате поенергично, а ќе бидете и поздрави. Но, по седум дена, ќе забележите и дека сте изгубиле неколку килограми.

Create AccountLog In Your Account