Ирина Шајк на модната сцена се прошета со робот
Ирина Шајк на модната сцена се прошета со робот

Ирина Шајк на модната сцена се прошета со робот

Модната недела во Њујорк ќе остане запаметена. Ревијата на германскиот дизајнер Филип Плејн ќе остане запаметена во модната историја – Ирина Шајк пристигна со брод, а на модната писта се прошета со робот.

Спектакалот кој го подговтви тимот на Филип за претставување на есенската колекција беше единствен.

„Ревијата е како погреб. Со месеци работите за да направите шоу, а откако својата колекција ќе ја претставите на јавноста, ја закопувате и почнувате да размислувате за нова, изјави Плејн за БиБиСи.

Благодарение на Ирина Шајк која на ревијата пристигна со свемирски брод, а на сцената се појави со робот, оваа ревија на германскиот креатор нема да биде заборавена.

Кога станува збор за креациите на Филип, биле претставени и креации за љубителите на жеснкиот спорт.

Create AccountLog In Your Account