МАКСИ ФУСТАНИ: Парче кое може да го носите и во зима и да изгледате неверојатно шик
МАКСИ ФУСТАНИ: Парче кое може да го носите и во зима и да изгледате неверојатно шик

МАКСИ ФУСТАНИ: Парче кое може да го носите и во зима и да изгледате неверојатно шик

Иако сезоната на симпатични фустани е зад нас, постојат неколку начини како можеме да ги носиме и кога надвор е студено.

Клучот е во слоевитите комбинации, а симпатичните материјали, без разлика дали се дезинирани или еднобојни, лесно се комбинираат со плетиво, капути, кожни јакни, бунди…

Макси фустаните за тоа се најблагодарни и најинтересни бидејќи му даваат слоевит изглед на целосниот впечаток кон кој секогаш тежнееме.

Без разлика дали преферирате бохо стил, или нешто поведри бои како и минималистички стил, ќе најдете во следните фотографии инспирација за вашата следна комбинација.

Femcore.

A post shared by Jessie Bush (@wethepeoplestyle) on

Jamais sans mon juliette bag #ToryStories 👩‍❤️‍👩 @toryburch #spon

A post shared by Camille Charrière (@camillecharriere) on

♥️🖤tap for details!

A post shared by Mary Lawless Lee (@happilygrey) on

Night owl 🌙✨💋 #WhenInParis

A post shared by Lucy Williams | Fashion Me Now (@lucywilliams02) on

 

Create AccountLog In Your Account