Најдобри и најлоши модни комбинации на сите времиња
Најдобри и најлоши модни комбинации на сите времиња

Најдобри и најлоши модни комбинации на сите времиња

1950 година

Најдобра: „слаби“ фармерки

Најлоша: извртени градници

1960 година

Најдобра: кратки здолниште

Најдобар пријател на ниските дами, но и провокативно парче за оние кои сакат да ги покажат своите згодни нозе.

Најлоша: мода инспирирана од свемирот

1970 година

Најдобра: фустани на преклоп

Универзални удобни за сите жени.

Најлоша: Kaриран дезен од „глава до пети“.

1980 година

Најдобра: обетки

Што поголеми обетки, тоа поубави

Најлоша: ремени

1990 година

Најдобра: елегантни фустани

Едноставни, елегантни и сензуални.

Најлоша: „плетени“ џемпери

Мајца која потсетува на џемпер поради лошо перење во машина.

2000 година

Најдобра: „брза мода“

Мода која ги следи трендовите на модната сцена.

Најлоша: плитки фармерки

2010 година

Најдобра комбинација: секси силуети

Најлоша: патики со платформа

Навистина немодерни. Патики се патики, платформа е платформа

 

 

 

Create AccountLog In Your Account