Најзгодниот татко на Инстаграм
Најзгодниот татко на Инстаграм

Најзгодниот татко на Инстаграм

Тој бил успешен и пред татковската улога. Сепак, малиот Натан на овој блогер му донесе повеќе популарност бидејќи фотографиите со него се неодоливи…

My life ❤️ @NathanLeoneDiVaio

A post shared by Mariano Di Vaio (@marianodivaio) on

Мариано Ди Ваио е успешен блогер, моден дизајнер и актер од Италија со меѓународна кариера. Има 28 години, а освен модно ориентирана блогерска кариера, во последниов период е популарен токму поради улогата на татко.

🍍 summer @hair_bello

A post shared by Mariano Di Vaio (@marianodivaio) on

Мариано има своја линија на накит, чевли и наочари за сонце.

Whenever I'm in the wild nature I feel home .. ❤️ #Sardinia 🇮🇹

A post shared by Mariano Di Vaio (@marianodivaio) on

На Инстаграм го следат преку шест милиони луѓе.

Happy #fathersday to me ❤️ @nathanleonedivaio thanks everyone for the nice messages ! 🙏🏻

A post shared by Mariano Di Vaio (@marianodivaio) on

Секогаш го воодушевувала модната „street style“ сцена, а обожава и сноубординг и мото спортови.

Во септември 2015 се венчал со Елеонора Бруначи со која го доби синот Натан.

#9months of you ❤️ @nathanleonedivaio @eleonorabrunaccidivaio #blessed #mdvFamily #grateful

A post shared by Mariano Di Vaio (@marianodivaio) on

Токму поради овој мал убавец, Мариано се повеќе го споменуваат како најзгодниот татко на Инстаграм.

My father gave me the greatest gift, he believed in me, and I'll do the same with you ❤️ @nathanLeoneDiVaio #MdvFamily

A post shared by Mariano Di Vaio (@marianodivaio) on

Натан има 9 месеци, а Мариано често споделува незаборавни моменти со него на својот профил.

And now direction #Barcelona 🇪🇸 #CafeDelMar

A post shared by Mariano Di Vaio (@marianodivaio) on

Family ❤️ Nothing else !

A post shared by Mariano Di Vaio (@marianodivaio) on

The vibe is real here .. 🤘🏼 #sunset #HappyDays

A post shared by Mariano Di Vaio (@marianodivaio) on

When I will not have your hand I will have your back, I promise ! ❤

A post shared by Mariano Di Vaio (@marianodivaio) on

Buenos dias hermanos! Dios los bendiga 😄❤️ #MornignSwim #summer2017 #croatia #love

A post shared by Mariano Di Vaio (@marianodivaio) on

 

Create AccountLog In Your Account