САКАТЕ ЕНЕРГИЈА ЦЕЛ ДЕН: Испијте го овој напиток
САКАТЕ ЕНЕРГИЈА ЦЕЛ ДЕН: Испијте го овој напиток

САКАТЕ ЕНЕРГИЈА ЦЕЛ ДЕН: Испијте го овој напиток

Смутито е напиток во кој можете да ставите разни видови на овошје и зеленчук, а истиот да остане вкусен. Веќе е познато дека овој пијалок го забрзува метаболизмот, но исто така го поттикнува и разградувањето на масните клетки.

Тој е хранлив и освежувачки, а истиот може да биде одличен сојузник во губење на вишокот килограми.

Потребни состојки:

• ½ шолја незасладено бадемово млеко

• половина замрзната банана

• ½ шолја замрзнати цреши (вишна или некое црвено овошје)

• 1 лажичка какао во прав

Ставете ги сите состојки во блендер и мешајте. По потреба, додадете бадемово млеко за да ја добиете посакуваната густина.

Ваквото смути е совршен напиток за секој дел од денот, а за негова припрема можете да користите намирници кои најмногу ви одговараат.

Поврзани написи

Create AccountLog In Your Account