Скапоцени камења за секој хороскопски знак
Скапоцени камења за секој хороскопски знак

Скапоцени камења за секој хороскопски знак

Секој хороскопски знак има свој накит, односно драг, подраг камен или кристал.

Син камен за хороскопските знаци: стрелец, бик, водолија, риби

Синиот камен се користи за сите видови на зависности, несоници, стравови, кожни заболувања, болки во грлото и дишни заболувања. Ги штити забите од кариерс.

Овој камен ја подобрува циркулацијата, ги намалува менстуралните болки, проблеми со простатата.

Хематит за хороскопските знаци: овен, вага, шкорпија, јарец

Хематитот чудесно делува на крвта, чува од сите крвни заболувања, леукемија, спречува крвавење.Го намалува крвниот притисок и го регулира нивото на шеќерот во крвта.

Халцедониум за хороскопските знаци: близнаци, шкорпија, стрелец

Халцедониум е амалија за подобро функционирање на организмот.  Чува од меланхолии и разни видови на болести. Ја лекува болката во грбот, грозница, настинка, кашлица. Влијае на подоборување на работата на организмот.

Горски кристал за хороскопсите знаци: овен, рак, лав, јарец.

Овој кристал ја олеснува работата на срцето, спречува инфаркт, го стабилизира крвниот притисок. Донесува енергија, ја намалува грозницата. Ја намалаува температурата и го зајакнува имунитетот. Ја отстранува негативната енергија во сите простории.

Цитрин за хороскопските знаци: близнаци, вага, водолија, девица

Цитринот се користи против депресија, го подобрува расположението, ја подобрува самодовербата.Доколку го носат двата партнери дава одлични резултати.

Аметист за хороскопските знаци: шкорпија, стрелец, водолија, риби

Аметистот привлекува богатство, па обично се користи во игри на среќа. Помага при менстраулни болки, ја подобрува меморијата, го регулира крвниот притисок.

Мелахит за хороскопските знаци: шкорпија, јарец

Ги намалува болките во грбот, реумата,  зглобовите. Го намалува крвниот притисок, влијае на дијабетисот, астма, епилепсија. Ја намалува срамежливоста и го зајакнува пријателството.

Кварц за хороскопските знаци: бик, рак, девица, јарец

Кварцот влијае на безусловната љубов кон себе  и другите. Посебно е користен за луѓето кои се изложени на стресови. Посебно е важан за жените изложени на стрес.

Тигарското око за хороскопските знаци: близнаци, рак, стрелец

Тигарското око ја подобрува животната енергија. Делува антидепресивно. Штити од уроци и црна магија. Ја лекува мигрената, помага при душевни болести и обезбедува психичка стабилност.

 

Поврзани написи

Create AccountLog In Your Account