(ФОТО) НЕКОГАШ НЕ Е СЕ ВО БРЕНДОТ И ПАРИТЕ: Овие чанти се уште не се прочуени, а веќе се кул!
(ФОТО) НЕКОГАШ НЕ Е СЕ ВО БРЕНДОТ И ПАРИТЕ: Овие чанти се уште не се прочуени, а веќе се кул!

(ФОТО) НЕКОГАШ НЕ Е СЕ ВО БРЕНДОТ И ПАРИТЕ: Овие чанти се уште не се прочуени, а веќе се кул!

Под хаштагот #cultgaia може да се пронајдат 18 илјади постови, а се тоа благодарение на една чанта. Токку тој лосанџелески бренд, со њујоршкиот Mansur Gavriel, се најзаслуужни за популаризацијата на шопинг чантата по пат на социјалните мрежи.

Никогаш не било покул отколку денес да прошетате чанта со непозната модна марка, а нема подобро место од Инстаграм за откривање на помали па и скоро непознати брендови и дизајнери на чанти кои после чевлите се дефинитивно пасија и фетиш на секоја жена.

Во што е тајната на тие помали брендови? Во пристапната цена и супер дизајн кој е интересен, иновативен и многу модерен. Ни изработката не заостанува зад дизајнот, па повеќето од овие модели може да се каже дека се направени од еко, мека кожа, која е квалитетна , уникатна и долгорајна.

Во морето JW Anderson Pierce чанти или Chloé моделот  Nile, со одличен дизајн се истакнуваат и оние од модните марки кои уште не се прочуле и популаризирале:

Cult Gaia

The Chestnut Stained Gaia’s Ark.

A post shared by CULT GAIA (@cultgaia) on

Staud

A post shared by S T A U D (@staud.clothing) on

BOYY

KARL @annabelrosendahl

A post shared by B O Y Y (@boyyboutique) on

@sophiaroe on the street #OsloRunway wearing DEON Belt bag #BOYYyeuxletCollection

A post shared by B O Y Y (@boyyboutique) on

Strathberry

👑👑👑 #strathberry #royalengagement

A post shared by Strathberry (@strathberry) on

Simon Miller

gotta bag buzz. 🐝👜😍#simonmiller #bonsaibag

A post shared by heather snow (@hsnow4) on

Volon

Danse Lente

Phoebe is now in stock and available on our website💛

A post shared by Danse Lente (@danselente_official) on

Wandler

Create AccountLog In Your Account