(ФОТО) Северина во сино од глава до петици покажа зошто е кралица на стилот
(ФОТО) Северина во сино од глава до петици покажа зошто е кралица на стилот

(ФОТО) Северина во сино од глава до петици покажа зошто е кралица на стилот

Атрактиваната Северина Којиќ, освен со успехот на деловен план, може да се пофали и со беспрекорен стил со кој редовни ги полни медиумските страници, па така неодамна заблеска во уште едно пофално издание кое не освои на прв поглед.

Убавата Северина и тоа како знае да се истакне во масата. Со оглед на тоа дека важи за една од најдобро облечените Хрватски дами, пејачката својот моден статус мора редовно да го одржува, а најдобар начин да ги покаже своите модни уметности е секако оној пат на социјалните мрежи.

Blue Sunday 💙 #volimstosevolimo #ljubavseljubavljuvraca #severina

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

Миленичката на хрватската публика сподели на својот Инстаграм профил неколку фотографии во сензационален стајлинг, со кој уште еднаш потврди дека на домашната сцена и нема рамен. Убавата Сплитќанка ги прекрши сите модни правила и осамна во сино од глава до пети, а сепак на неа се изгледа беспрекорно.

Со оглед на тоа дека студеното време во последните денови не попушта, Северина се појави во сина сатенска долчевита и широки palazzo панталони во иста нијанса, а сето тоа го зачинила со стајлинг на една од најпосакуваните торби за кои лудуваат модните блогерки ширум светот, моделот на торбата Pierce J. W. Anderson и наочари за сонце од Lindа Farrow.

Сината комбинација Северина реши да ја разбие со шарена плетена јакна во етно стил и во бели штикли кои доживеаја голем моден камбек оваа сезона.

Create AccountLog In Your Account