(ФОТО) 10 Модни лекции од Меган Маркл-учете од нејзините комбинации
(ФОТО) 10 Модни лекции од Меган Маркл-учете од нејзините комбинации

(ФОТО) 10 Модни лекции од Меган Маркл-учете од нејзините комбинации

Меган Маркл е честа тема на вљубениците во модата кои сакаат да знаат се за нејзините елегантни и софистицирани модни избори..

Позната е по своите едноставни, но впечатливи стилски комбинации кои наголемо ги фали и главната уредничка на француското модно списание Vog, Emanuel  Alt.

Иако со нејзините комбинации од сега ќе се занимава тим од експерти, убавата актерка и од неодамна вереничка на принцот Хари, сигурни сме дека нема многу да го промени својот стил. Таа веќе со години ја негува својата фигура, не носи многу шминка, а палетата на бои кои на неа можеме да ја видиме, е воглавно составена од неутрални тонови.

Во продолжение ви донесуваме 10 модни изданија од убавата бринета на која не успеал да и одолее ни самиот принц…

Комбинациите воглавно се класични, од фармерки, опуштени блузи, до капути во фустани, само во ретки прилики, во силна боја.

Меган сака чанти, дискретни акцесоари, во беж и кафеава боја.

  1. Фармерки и едноставна бела блуза

2. Наместо црна-тегет боја

3. Се во бело

4. Плетено

5. Рамни обувки

6. Црвената боја не им стои само на русокосите

#meghanmarkle #suits #suitsusa #styleinspo #stylish #classy

A post shared by Meghan Markle: Fashion (@meghanmarklefashion) on

7. Црн костум

8. Ролка

9. Миди здолниште

10. STILETO чевли

Create AccountLog In Your Account