Ѕирнете во домот на италијанскиот моден креатор Роберто Кавали
Ѕирнете во домот на италијанскиот моден креатор Роберто Кавали

Ѕирнете во домот на италијанскиот моден креатор Роберто Кавали

Како изгледа домот на најпознатиот моден креатор Роберто Кавали? Модерено, луксузно, удобно.

Домот на модниот креатор кој се наоѓа во Тоскана е вистински рај за љубителите на ентериерот. Целата куќа е исполнета со класичен тоскански шарм, а елементите се направени од дрво и камен.

Живописните бои на домот му даваат богат и уникатен изглед. Затворениот базен, мермерните подови и перниците обложени со ткаенина од изминатите колекции на Кавали, се само некои од луксузните детали на оваа прекрасна вила.

Поврзани написи

Create AccountLog In Your Account