Ангелот на Викторија Сикрет слави роденден

Ѕвездата на Викторија Сикрет, манекенката Candice Swanepoel денес слави роденден.
Таа е еден од десетте најсекси ангели на овој бренд. Кендис е мајка на прекрасното момченце Анака. Нивните заеднички фотографии често ги красат нејзините профили на социјалните мрежи. Кендис денес слави 28 години, а е во врска со бразилскиот модел Херман Николи.