,

(ВИДЕО) Мадона покажа бизарен козметички третман кој го практикува

Кралицата на поп музиката, но и контроверзноста, покажа бизарен третман на лицето со „виљушки“.

Мадона има 59 години, и ја сакале или не, мора да признаете дека изгледа помладо. За тоа сигурно е заслужна исхраната но и годините на вежбање. Меѓутоа, Мадона веќе некое време практикува еден многу бизарен козметички третман, кој пред некој ден го покажа на сопствениот Инстаграм профил. Се работи за третман на лицето кој се прави со специјални алатки, кои личат на виљушки. Пејачката се шегува додека нејзината козметичарка Тарин Скилетс работи на третманот и изгледа како тоа и годи, иако „виљушките“ на моменти изгледаат преблиску до окото, толку да моравме да го тргнеме погледот. https://www.instagram.com/p/Be3u_oGhbwt/?utm_source=ig_embed