,

Вкусен милкшејк со кафе и нутела

Се подготвува многу едноставно, содржи здрави состојки и ќе ви стане омилен пијалок. Состојки за милкшејк со нутела и кафе: -220 грама сладолед од ванила      -240 милилитри млеко      4 лажички нутела      3 лажички инстант кафе       1 чиа семе      1 ленено семе      шеќер или јаворов сируп  Овие количини се доволни за еден голем или два помалку милкшејка Подготовка: Ставете ги сите состојки во сад и гответе на пареа додека не добиете хомогена и мазна смеса. Кога сите состојки се соединат, оставете малку да се разлади и ставете го милкшејкот во чаша. Можете да додадете шлаг пена на врв и да посипете какао прав. Вашиот вкусен пијалок е готов! Кога сакате да се разладите, во подготвениот милкшејк може да додадете неколку коцки мраз.