,

(ГАЛЕРИЈА) Со овие чизми зимава ќе бидете најмодерни од сите

Последните месеци бројни славни дами не му одолеаја на парот гломазни combat чизми со врвки. Удобен и специфичен, овој модел стана зимски must have со добра причина. Иако рамните верзии на таканречени combat чизми од практични причини за многумина е идеален избор, славните трендсетерки се почесто може да се забележат во високи верзии на овој гломазен и впечатлив модел. [gallery size="large" ids="8195,8196,8197,8198,8199,8200"] Популарните девојки на денешницата како моделите Бела Хадид, Софиа Ричи и пејачката Тејлор Свифт оваа зима одлучија да ги пробаат интересните модели на combat чизми кои, наместо рамна пета, ги краси висока потпетица, а благодарение на нивната растечка популарност модните познавачи им го ставиле името combat чизми  2.0. [gallery size="large" ids="8201,8202,8203"] https://www.instagram.com/p/BcSEOaVgi2Y/ Како што докажуваат славните дами, повисоките верзии на combat чизми  одлично се сложуваат со фармерки во skinny крој, но и опуштени панталони, со предимензиониран крој, истовремено давајќи модно поместен изглед на обичните дневни комбинации. [gallery size="large" ids="8204,8205,8206,8207,8208,8209,8210,8211,8212,8213,8214,8215,8216,8217"] Ако сте во потрага за нов пар зимски обувки, секако се исплати предвид да ги земете високите модели на combat чизми на кои популарноста им расте од ден во ден.