,

(ГАЛЕРИЈА) СТИЛОТ НА МЕЛАНИЈА ТРАМП: Од кич до дамска елеганција

Претерувала во се, посебно во детали и дегутантни деколтеа. Вака било се додека не станала омилена тема на светските медиуми. Убавата Меланија својата кариера на модел ја започнува во Мало место, градче близу Љубљана, кога на 16 години позирала пред локален фотограф. Веќе на 18 години потпишала договор со агенција за модели во Милано.   Работела во Милано и Париз за да во 1996 се пресели во Њујорк.   Токму на еден моден настан во Њујорк го запознала и Доналд Трамп за кој се омажила во 2004 година на Флорида, носејќи венчаница на Диор во вредност од 100 000 долари. Од тој момент Меланија станала значајно забележана медиумска личност.   Во галеријата подолу погледнете како еволуирал стилот на Првата дама на САД.