,

(ГАЛЕРИЈА) Хит во пролетната сезона ќе биде оваа „bucket“ чанта

Претстојната пролетна сезона ќе биде во знакот на така наречените „bucket“ чанти. Овие модни додатоци ги популаризираше модниот дизајнер Флоријан Гавриел. Потоа необичните чанти се појавија во колекциите на најпознатите модни куќи. Тие се направени од италијанска кожа во различни бои, а модните блогери брзо го препознаа модниот тренд. Она што ги разликува е тоа што имаат облик на вреќичка и обично имаат интересни рачки-ланци, дрво, метал...Достапни се речиси во сите бои, направени од различни материјали-кожа, платно, слама, антилоп, и разнични ткаенини. Ги има во големи димензии и мини верзии, така да секоја девојка и жена може да го најде својот омилен модел. Проекцијата на дизајнерски трендови се случи и во high street брендовите. Ако сте обожавател на овој шик модел кој ќе биде ваш следбеник од утро до вечер, погледнете какви модели ве очекуваат во Манго, Зара, и други high street брендови. Нашите предлози ве чекаат во продолжение!