Добри и лоши страни на секој хороскопски знак

Секој хороскопски знак има свои добри и лоши страни. Еве ги најкарактеристичните позитивни и негативни квалитети на знаците. Овен Добра: весел, умен, прекрасен, лесно се зближува со луѓето, добар слушател Лоша: премногу се смее за другите, се жали од се, памети навреди Бик Добра: Не осудува, безгрижен е, дава добри совети, мирен Лоша: напорен, егоистичен, премногу воздржан Близнаци Добра: дарежлив, весел, емоционален, забавен Лоша: срамежлив, манипулатор, егоист Рак Добра: духовит, талентиран, пријателски настроен секогаш Лоша: премногу саркастичен, крадец Лав Добра: споделува се, има љубов за сите, страстен, со вкус Лоша: некогаш се преценува, се мисли за најважен, мрморец Девица Добра: паметна, хумана, грижлива Лоша: рамнодушна, заборавена, пасивно агресивна Вага Добра: мила, весела, верна, разбирлива Лоша: ладен, пасивен, неговиот гнев е застрашувачки Шкорпија Добра: љуби, верен, послушен, грижлив Лоша: злобни, груби, не ги препознаваат грешките Стрелец Добра: паметни, храбри, весели Лоша: злобен, љубоморен, не знае кога да престане Јарец Добра: амбициозен, мудар, знае што сака. Лоша: нечувствителен, премногу објективен, циничен Водолија Добра: атрактивна личност, мистична, истражувач Лоша: затворена, не многу добра во комуницирањето, потиснување на емоции Риби Добра: позитивно, атрактивно, детекторски настроен знак Лоша: се обвинува за неговите недостатоци, споделува премногу работи, премногу доверлив