Запознајте ја наследничката на Сваровски империјата-Викторија Сваровски

Таа има само 24 години, пејачка е, ТВ ѕвезда и … наследничка на огромно богатство. Викторија е ќерката на Пол Сваровски - сопственик на светската компанија за кристали и накит Сваровски. Уште на 12-годишна возраст почнува да пишува песни, а на 15 веќе има договор со Sony. Токму таа ја пее песната од саундтракот на филмот Хрониките на Нарнија: Патувањето на Јавачот на Зората, освен тоа е меѓу изведувачите на отворањето на Зимските олимписки игри во Сочи во 2014 година. Кога станува 18 години сепак го прекинува договорот, бидејќи не сака да биде ограничено од страна на компанијата во нејзиниот развој. https://www.instagram.com/p/BVcn4vphpIm/ Викторија поминува неколку години во Лос Анџелес, САД, но љубовта ја враќа во Германија. Таа се вљубува во Вернер Мурц, магнат во областа на недвижностите. Двајцата се венчаа во јуни оваа година на раскошна церемонија, а според пишувања во медиумите само фустанот на невестата чинел над милион долари. Во Германија, Викторија е исто така многу популарна со учество во реални формати. Таа ја освои локалната верзија на „Dancing with the Stars“. https://www.instagram.com/p/BCLauBloAbE/ Потоа стана член на жирито во Германија во потрага по талент. Надвор од овие обврски, богатата наследничка се занимава со модата. Таа ја објави својата колекција на фустани во стил на „Октоберфест“ и планира да направи уште една. https://www.instagram.com/p/BZog3qUh-BX/ Интересно, Викторија не сака поактивна улога во семејниот бизнис. По ова, таа изгледа како нејзиниот татко Пол, кој по 25 години во компанијата, се откажа од својата работа да ги развие сопствените интереси. Ја сакам компанијата, но сакам да си го живеам животот, вели младата жена во интервјуата. Нејзината сестра, Паулина,  не е возбудена поради бизнисот, но работи како модел. Викторија троши многу време за да ја задржи нејзината фигура. Таа посетува фитнес, го обучува кикбоксот, плива, ги избегнува јаглехидратите. Таа сака патувањa, а Италија и Грција се меѓу нејзините омилени дестинации. Најголемиот сон на Викторија е навистина да се пробие во музичката индустрија. Ако некој има силна волја, тој ќе постигне сè што сака, вели таа.