Каква ќе биде 2018-та година за секој хороскопски знак со еден збор?

Овен - Изненадувачка Бик - Романтична Близнаци - Авантуристичка

Рак - Емоционална

Лав - Инспиративна

Девица - Спокојна Вага - Среќна Шкорпија - Екстремна Стрелец - Непредвидлива Јарец - Просветлувачка Водолија - Хаотична Риби - Различна Фото: unsplash.com