,

Меган Маркл и принцот Хари избраа: три најдобри дестинации за вашето следно патување

Моментално најпознатиот пар на светот го користи своето време пред венчавката за посета на неверојатни дестинации... А, доколку немате идеја каде да отпатувате за следниот годишен одмор и не би сакале да одите на исто место како и досега, можеби тие двајца ќе ви дадат инспирација и добар предлог. Погледнете на кои места патува оваа кралска двојка. Делта (мочуриште) Река Окаванго, Боцвана За нивниот прв заеднички одмор, принцот Хари и Меган отишле на кампување (да, во вистински шатор) во дивината на оваа преубава јужноафричка земја. Како се дознава, тие престојувале во луксузниот камп  “Meno a Kwena”, така да не спиеле на земја во буквална смисла и ги почувствувале волшебствата на природата и дивиот свет. Парот исто така бил и на сафари а се возеле и во чамец на Ботети реката, уживале во прекрасните заоѓања на сонцето и поглед на диви животни во Окаванго Делта. Монте Карло, Монако Парот патувал со економска класа до француските брегови како во 2018 година би влегле со стил. Меган и принцот Хари отседнале во природната резиденција на овој велелепен град кој е познат како најбогат град со многубројни казина и неверојатни јахти. Тромвик, Норвешка Ако сакате мирно патување и неверојатно доживување тогаш е време да ја посетите Норвешка и малиот град Тромвик од кој најдобро се гледа поларната светлина . Покрај тоа, во него може да уживате по гледањето на китови и целосно релаксирана атмосфера. Градот е познат и по тоа што во него не постојат туристички продавници и ресторани, бидејќи за се е задолжено локалното население.