,

Моби: Не можев да си дозволам леб, па научив сам да си правам

Ричард Мелвил Хал некогаш спиел во напуштена фабрика. Немал доволно пари да си купи леб па сам го печел. Вели дека е едноставен и дека се состои од квасец, брашно, сол и вода.... Музичарот и фотограф Ричард Мелвил Хал (52), познат како Моби, открива дека во 80-тите години спиел во напуштенa фабрика. -Не можев да си дозволам леб од продавница па сам научив да си правам свој-раскажал тој и го сподели рецептот со обожавателите. [caption id="attachment_7429" align="aligncenter" width="552"] foto: GOTPAP/Press Association/PIXSELL[/caption] Вели дека е едноставен и дека се состои од квасец, брашно, сол и вода. Моби пред неколку месеци изјави дека има доверливи информации за тоа дека Трамп работи за Русите. Исто така, смета дека претседателот на Америка има потреба од нова војна, веројатно со Иран. -Десното крило на Републиканската партија планира да се „спаси“ од Трамп-рекол музичарот.     Насловно фото: PA/Pixsell