,

Модни трендови за сезоната есен / зима 2017-18

Миди здолништа, кожа, елегантни костуми, облека со принтови и пораки за мал сјај. Проверете ги моменталните модни трендови за сезоната есен / зима 2017-18.

Миди здолништа

Миди здолништата се апсолутен хит за сезоната есен / зима 2017 година. Не постои друг тренд кој е толку силно застапен во збирките на речиси сите дизајнери. Миди здолништа оваа сезона имаат должина само под колената. Костими Официјален стил е исто така нешто што многу дизајнери го поставиле на врвот на трендовите за есен / зима 2017-18. Овој тренд најчесто се гледа во форма на панталони. Костумите оваа сезона се под силно влијание на машката мода и се строги без многу женски акценти. Кожа Кожата (без разлика дали е природна или еко) ќе биде многу актуелна за есен / зима 2017-18. Повеќето дизајнери ја избраа како акцент во облеката, не толку во комбинација од кожа и крзно. Обично, една облека е кожа, додека другата е обична облека. Многу дизајнери избраа да ги комбинираат двете ткаенини во облека. Фустани со едно рамо Асиметријата секогаш додава нота на љубопитност во фустаните. Затоа не е изненадувачки колку дизајнери избираат фустани со едно рамо за есен / зима 2017-18. Облека со пораки Кога дизајнерите ги презентираа колекциите од есен / зима 2017-18, Доналд Трамп беше тукушто избран за претседател на САД. Неговата кампања била насочена главно против различните луѓе (имигранти, луѓе со различна сексуалност). Но, многу луѓе во светот на модата се токму тие групи. Затоа дизајнерите одлучија дека облеката е нивно платно за да се испрати порака. Некои од нив испратија модели на подиумот, кои носеа маички со различни пароли за почит, мир и љубов. Флорални или цветни мотиви Флоралните мотиви станаа постојан тренд во последниве години и ги гледаме и летото и зимата. Можеби цвеќињата се „новото црно“. За есен / зима 2017-18 година цвеќињата во колекциите се во потемни бои и се доминантни печати во тоалетите во кои се наоѓаат. Спортски стил за секојдневниот живот Удобноста и модата одат рака под рака. Значи, не е изненадување колку дизајнери избраа да вклучат спортска облека во своите колекции. Спортскиот стил оваа сезона е многу шарен и шик. Панталони над глуждови Ако сакате да бидете елегантни и шик во есен, сигурно ќе се заљубите во панталони над глуждовите. Покрај тоа што се често среќава елемент на костумите, панталоните над глуждовите, исто така, можат да се носат со неврзан врв или елегантна кошула. Комбинирајте ги со пар високи потпетици и совршена канцелариска визија. Инспирација од стилот на улицата Ги завршуваме модните трендови со комбинација што честопати ја забележуваме во колекциите од есен / зима 2017-18. Комбинацијата на здолниште и џемпер е инспирирана од т.н. Уличен стил или стил на улица. Таа е доста случајна и најчесто има миди здолниште или широк џемпер. Се комбинира удобноста и топлината на џемперот и женскиот шик на здолништето. Што мислите за оваа комбинација?