,

МОРА ДА ГИ ИМАТЕ: Парчиња кои ќе бидат вистински хит оваа есен

Ако има нешто навистина убаво во летото кое си заминува, време е да се замени и да се освежи гардеробата. За среќа, сезоната на есен / зима ветува дека нема да биде здодевна и сива, дури  напротив. Еве некои водечки трендови кои ќе бидат актуелни во наредните месеци. Акцент на ракави Обемните ракави се еден од најпопуларните трендови неколку сезони по ред. Оваа есен ќе бидеме сведоци на различни форми. Од друга страна пак, палтата ќе биде значително искинати од кожени, мовски ракави (повторно доста масивни). Обемни чанти Уште минатата сезона ги заменивме малите женствени чанти за пообемни и практични ранци.  Тие ќе продолжат да бидат актуелни, но овој пат друштво ќе им прават и големите дамски чанти. Предноста на оваа тенденција е, дека сосема спокојно можете да соберете се што ви треба за фитнес или пак да купите леб на враќање од работа без да носите дополнителен багаж. Сребрени елементи Блузи, кратки јакни, здолништа - сè е направено од сребрени ткаенини. Платинум, среброто и металикот ветуваат да станат еден од најпопуларните трендови следната есен и брзо да ги наполнат гардеробите. Кожни трендови Во есен / зима 2017 страста за кожени палта ќе ги покрива сите модерни престолнини, а особено Париз. Дизајнерите ги презентираат во различни варијации - блескави, сјајни, па се до износена кожа. Неочекувани комбинации Овој тренд ќе продолжи од пролетта и летото, кога еден од водечките трендови беа чорапи комбинирани со сандали. Па, неочекуваните модни комбинации не застануваат таму, па на есен најдобро би се вклопиле во модерен џемпер до  над-врвот и здолниште. Цветни очила за сонце Очилата за сонце веќе долго време се додаток не само за топлите месеци од годината, кога огнените зраци исчезнуваат. Заедно со класичните црно-кафени леќи во есен, исто така можете да ги користите затемнетите очила кои дури може да се спротивстават на рамката. Ако ова не се вклопува во вашиот личен стил, можеби трендот "Geek" ќе ви се допадне - целосно проѕирно стакло. Запомнете дека шминка е речиси задолжителна за нив, бидејќи тие се фокусираат на очите.