Најдобри и најлоши модни комбинации на сите времиња

1950 година Најдобра: „слаби“ фармерки Најлоша: извртени градници 1960 година Најдобра: кратки здолниште Најдобар пријател на ниските дами, но и провокативно парче за оние кои сакат да ги покажат своите згодни нозе. Најлоша: мода инспирирана од свемирот 1970 година Најдобра: фустани на преклоп Универзални удобни за сите жени. Најлоша: Kaриран дезен од „глава до пети“. 1980 година Најдобра: обетки Што поголеми обетки, тоа поубави Најлоша: ремени 1990 година Најдобра: елегантни фустани Едноставни, елегантни и сензуални. Најлоша: „плетени“ џемпери Мајца која потсетува на џемпер поради лошо перење во машина. 2000 година Најдобра: „брза мода“ Мода која ги следи трендовите на модната сцена. Најлоша: плитки фармерки 2010 година Најдобра комбинација: секси силуети Најлоша: патики со платформа Навистина немодерни. Патики се патики, платформа е платформа