,

Најзгодниот татко на Инстаграм

Тој бил успешен и пред татковската улога. Сепак, малиот Натан на овој блогер му донесе повеќе популарност бидејќи фотографиите со него се неодоливи… https://www.instagram.com/p/BXxDTcODZYH/ Мариано Ди Ваио е успешен блогер, моден дизајнер и актер од Италија со меѓународна кариера. Има 28 години, а освен модно ориентирана блогерска кариера, во последниов период е популарен токму поради улогата на татко. https://www.instagram.com/p/BV7krfajPWS/ Мариано има своја линија на накит, чевли и наочари за сонце. https://www.instagram.com/p/BVr-KkuDlrx/ На Инстаграм го следат преку шест милиони луѓе. https://www.instagram.com/p/BVfoULajAEN/ Секогаш го воодушевувала модната „street style“ сцена, а обожава и сноубординг и мото спортови. https://www.instagram.com/p/BUWwb2YDUOQ/ Во септември 2015 се венчал со Елеонора Бруначи со која го доби синот Натан. https://www.instagram.com/p/BYTkqTZD4I9/ Токму поради овој мал убавец, Мариано се повеќе го споменуваат како најзгодниот татко на Инстаграм. https://www.instagram.com/p/BTUOgEADS9B/ Натан има 9 месеци, а Мариано често споделува незаборавни моменти со него на својот профил. https://www.instagram.com/p/BUeXoIAjLMu/ https://www.instagram.com/p/BT_5zLqjFcB/ https://www.instagram.com/p/BZrKCEzjonr/ https://www.instagram.com/p/BSWfdEEjExb/ https://www.instagram.com/p/BWMvZ6CDyl4/