,

Популарната Саманта од „Сексот и градот“ преживува вистинска семејна трагедија

Братот на актерката Kim Cattrall, познатата Саманта од серијалот „Секс и град“ е пронајден мртов по само неколку часа откако славната актерка преку социјалните мрежи објави дека исчезнал и побарала помош. Преку социјалните медиуми Ким напишала како нејзиниот брат Крис (55) го напуштил домот во Алберта и оставил незаклучена куќа и сите седум кучиња. Канадската полиција се уште не утврдила за што се работи, но засега не се шушка ни за никакви сомнителни околности. Исчезнување па потоа смрт на братот на актерката сите ги затекнало, а тажната Ким на Твитер напиша: -Со голема тага морам да ја објавам неочекуваната смрт на својот брак Крис . Во овиме моменти ве молиме за имтимност. Сакаме на сите да ви се заблагодариме на безусловната љубов и поддршка која ни ја пружате.“ https://twitter.com/KimCattrall/status/960255124542287872?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.independent.ie%2Fstyle%2Fcelebrity%2Fcelebrity-news%2Fkim-cattrall-thanks-sex-and-the-city-colleagues-after-brothers-death-36576042.html