,

„Ревлон Професионал“ создава совршена фризура

Добриот изглед на секоја жена подразбира добар изглед на косата, а негата е првиот и основен чекор кон убавиот изглед на коса. Косата треба да се негува со производи кои овозможуваат хидратација, кои ја хранат и ја штитат од штетните надворешни влијанија. Негуваната коса е полесна за стилиризирање, а модерно стилиризирана фризура дава помлад изглед. Токму затоа Revlon Professional®  ја создаде новата, напредна линија за нега: be FABULOUSTM , наменета за жените во најдобрите години. [gallery size="large" link="none" ids="771,772,773"] Оваа сеопфатна линија, достапна исклучиво во фризерски салони, содржи професионални третмани и широка палета на производи за домашна употреба. [gallery size="large" ids="774,775,776"] Be FABULOUSTM е резултат на истражување подолго од 5 години. Револуционерниот C.R.E.A.M. SYSTEM и комбинацијата од напредни состојки ѝ даваат на колекцијата be FABULOUSTM исклучителни козметички дејства, неопходни за постигнување коса која што изгледа фантастично. C.R.E.A.M. SYSTEM-от се одликува со мултифункционални придобивки кои гисполнуваат петте најважни потреби на косата: заштита на бојата, обновување на оштетената коса, сјај, anti age нега и хидратација. [gallery size="large" ids="777,778,779"] Колекцијата претставува ремек дело на професионални третмани, Hair Recovery, како и две специфични линии за секојдневна нега на тенка коса без волумен, како и за нормална коса. Revlon Professional, нормално, мисли и на оние дами кои имаат специфични желби кога е во прашање текстурата на нивната коса, така што, од оваа есен е достапна и  колекцијата Be Fabulous Texture, формулирана да ја олесни негата и стилизирањето на витканата коса, односно да ја смират косата и да овозможат постигнување на совршено рамна и сјајна коса. [gallery size="large" ids="780,781,782"] Be Fabulous Texture Curly шампонот и кондиционерот на база на пантенол, секако со помош на Style Masters производите за стајлинг, помагаат да постигнете добро дефинирани, флексибилни и сјајни локни. [gallery size="large" link="none" ids="783,784,785"] Be Fabulous Texture Smooth шампонот и маската, благодарение на формулата која што содржи глицерин и пантенол, како и хидролизирани растителни протеини, се борат против најголемите проблеми на рамната коса: распукани краеви, недостаток на сјај и оштетувања предизвикани од честото користење на преса. Тие ја прават косата негувана, свиленкаста коса која лесно се обликува. [gallery size="large" ids="785,786,790"]   Сите Be Fabulous производи може да ги купите низ цела Македонија во сите фризерски салони што работат со Revlon Professional производите.