(РЕЦЕПТ) Кејт Мидлтон секоја вечер става лажица од оваа мешавина под јазикот, а потоа заспива како бебе!

Единствената Кејт Мидлтон знае како да го подобри спиењето, па засега се справува добро! Иако нејзиниот живот е лесен и без проблеми, Кејт Мидлтон, има потреба да го ослободи притисокот од време на време. Тоа го прави главно преку посебен рецепт. Војвотката прави смеса со која секоја ноќ заспива како бебе по капење. 

Оваа мешавина го отстранува стресот од нејзините раменици и ја доведува во нов свет. Секој може да ја направи оваа смеса, а таа се  состои само од две состојки, па затоа е многу лесно да се подготви. Ви треба само мед и Хималајска сол. Од медот, ставате 5 супени лажици, а од солта 1 лажица. Направете хомогена мешавина од двете состојки, која се прави со многу мешање. 

Како се нанесува: Секоја ноќ, 20 минути пред да одите во кревет, под јазик  си ставате по 1 лажичка од смесата. Ја оставате додека не се стопи. Преку овој неверојатен лек ќе добиете одличен сон. Кејт Мидлтон долго време спие прекрасно, и токму поради оваа смеса. "Спиењето е еден од најважните услови за добро здравје. Заспивање значи да се биде здрав. Не успевам секогаш да заспијам, но кога го правам тоа со смесата, веднаш заспивам". -вели сопругата на принцот Вилијам. 
Смесата го зголемува нивото на серотонин, а тој го отстранува стресот и го трајно  го подигнува хормонот на среќата во организмот. Така се подобрува спиењето, поради внатрешниот спокој. Проблемот со спиењето е поголем отколку што мислат луѓето. Тоа е прикажано со серија студии. Недостатокот на квалитетен сон може да го зголеми ризикот од срцеви заболувања за 48%.  Постои веројатно за цели 15 проценти да добиете мозочен удар, ако не сте наспани. Кога човек не спие и стои насила буден, тој губи енергија и трезвена мисла. Неговиот мозок почнува да ја губи вистинската проценка,  а тоа е опасно за него. Кејт Мидлтон нема такви проблеми, но се осигурува за секој случај. Направете го тоа и вие!