,

РЕЦЕПТ ОД АПТЕКАТА НА БАБА ПРОТИВ МИОМ НА МАТКА: Напивка од 3 состојки!

Ако имате проблеми со миоми, старите баби имале напивка која ја кознумирале и препорачувале на сите. Состојки: -2 полни лажички ленено семе -2 полни лажички мед -2 л вода Подготовка: Лененото семе и мед прелијте ги со вода во садот и мешајте додека медот не се растопи. Оставете го подготвеното поклопено 36 часа. Прецедете низ цедалка, ставете во стаклена флаша и чувајте во фрижидер. Секое утро на празен желудник во првите седум дена пијте од оваа напивка по една лажица, а следните седум дена по една лажичка. Терапијата трае 14 дена.