Рики Мартин официјално во брак со партнерот

Популарниот порторикански пејач Рики Мартин потврди дека се венчал со неговиот партнер Иван Јосеф, со кого беше во врска од 2016 година. Двајцата заедно имаат синови-близнаци, Матео и Валентино. По повод венчавката, тие планираат тридневна прослава. „Тоа ќе биде типична тридневна забава: вечера, проба, забава и потоа рехабилитација“, раскажува 46-годишниот Мартин. Рики Мартин и Иван Јосеф се запознале преку Instagram.