,

СЕ ЈАДЕ ТРИ ДЕНА И ПРАВИ ЧУДА: Рецепт од кој манекенките имаат рамен стомак

Овој рецепт за оброк се јаде само три дена, но прави вистинско чудо на стомакот одвнатре и однадвор. Трикот е о тоа што оваа витаминска салата ги чисти масните наслаги и останатите отпади од цревата па исчезнува и надуеноста. Состојки: - зелка - цвекло - морков - лимонов сок - маслиново масло Изрендајте ги зелката, морковот и цвеклото во размер 3:1:1. Додадете малку зачини по ваша желба, па измешајте го зеленчукот, исцедете ја течоста, па прелијте ја салатата со сокот од лимон. На крајот додадете неколку капки маслиново масло. Јадете ја секоја вечер барем три часа пред спиење, минимум три дена и ќе забележите резултати. Оваа салата ќе го препороди вашето тело поради состојките кои изобилуваат со витамини, минерали, влакна и пектин, кои ќе ве заштитат, дадат енергија, ќе го подобрат варењето и ќе ги регулираат проблемите со цревата и варењето. Ако ви се допадне, слободно можете да продолжите да ја конзумирате оваа салата и наредните денови, но после 7 дена направете пауза. Инаку, овој рецепт е тајната на рамниот и убаво обликуван стомак на многу манекенки.