,

(ФОТО) Вака изгледа Брижит Макрон кога ќе го прекрши сопственото модно правило

Брижит Макрон „Вог“ ја прогласи за најдобро облечена жена. Жената што прво се најде на удар на јавноста, сега е една од омилените, посебно во модните кругови. “Милитари“ капутите и палтата се нејзина препознатливост и таа добро знае што и стои.   Сепак оваа контроверзна Французинка ужива да ги крши модните правила со многу стил а критичарите кои и порачаа да се облекува непримерно согласно своите години успешно ги игнорира. Одличните стиловина облека ги забележавме и на неодамнешното патување во Кина каде беше со нејзиниот сопруг Емануел Макрон во тридневна посета  а за таа пригода Брижит направи вистинска модна ревија и ги привлече погледите на сите присутни. Сепак, она што најмногу изненади е нејзиното појавување во долга црвена тоалета, издание во кое не ја гледаме често. Фустаните над колена, панталоните и палтата овој пат ги замени со елегантна креација со сребрени детали и ги воодушеви сите и Кинезите, но и останатата светска јавност. Креацијата е со потпис на „Луј Витон“, бренд на која таа му останува верна. Во првото големо интервју како прва дама за францускиот „Ел“ изјави дека не е љубител на долгите здолништа.

„Носам здолништа над колена, но не и мини здолништа. Кога бев помлада, навистина сакав да носам мини. Тогаш одевме во крајност, од премногу куси до долги здолништа. Еден ден, баба ми ме виде како носам долго здолниште и ми кажа: „Господе, изгледаш како стара баба“. И никогаш веќе не облеков такво нешто“, изјави Макрон тогаш.

Затоа, ваквото издание беше уште поголемо изненадување. Факт е дека добро изгледа во вакви изданија и би било добро и почесто да ги носи.