,

(ФОТО) ВЕШТА ИГРА НА МЕЛАНИЈА ТРАМП: Жена од која треба да учиме за модата!

Првата дама на Америка Меланија Трамп отпатува со сопругот Доналд во Охајо. Како што и навикнавме, и ова појавување го обележа впечатлива стилска комбинација. Иако облекла многу едноставни парчиња, целокупниот изглед е многу ефектен, поради вештата игра на бои и материјали. Елегантната Меланија се појави во жар жолт капут, под кој носела ролка во иста боја, а целот стајлинг го дополни со кожна сукња браон боја со шлиц од напред. Прчињата совршено се вклопија, кројот на сукњата ја испрати и истакна совршената фигура на убавата Словенка. Со шик комбинацијата, Меланија облекла и тигрести салонки и ракави и Birkin чанта како бојата на сукњата. Меланија уште еднаш ни покажа дека е жена од кој можеме да научиме многу нешта кога се работи за модата, бидејќи од секогаш ваквите парчиња било тешко да се спојат  и ретко кој успеал во тоа, а притоа да изгледа вака. Дали ви се допаѓа оваа комбинација? Кажете ни во коментари!