,

(ФОТО) Имала 89 килограми: Ја изгубила тежината, но со нив го изгубила и сопругот!

Иако повеќето мажи би сакале нивните сопруги да имаат витки и згодни тела, тоа не било случај со 38-годишната Анџела Крикмор. https://www.instagram.com/p/BY50_5sj8_N/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_ufi Анџела имала 89 килограми, а нејзиниот сопруг и говорел дека е убава. Но, Ангела не се чувствувала добро во своја кожа, па ја променила исхраната и почнала да вежба. Меѓутоа, кога ги изгубила килограмите, го изгубила и мажот со кој била десет години, а на кој нејзината трансформација не му се допаднала. https://www.instagram.com/p/BbhKz_QjIJv/?taken-by=angelcrickmore Фотографиите на Анџела „пред и после“ собрале бројни следбеници на Инстаграм кои во нејзе виделе инспирација за промена на животните навики. Меѓу нив пронашла и нова љубов. https://www.instagram.com/p/BZg8nB3jNf5/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_ufi На Анџела, која се преквалификувала за професионален тренер, по пат на порака и се јавил 51-годишниот Марк кој сакал да вежба со неа во текот на патот на Тенерифе. Откако поминале пет дена заедно, сфатиле дека меѓу нив има хемија и наскоро почнале да живеат заедно. По два месеци, тие се свршиле. https://www.instagram.com/p/BNEcl2ygLMJ/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_ufi „Романсата со Марк воопшто не ми беше на памет“, раскажува Анџела. Таа додала како од прва рака ги разбира жените кои се во врска и кои имаат деца, како и таа, и кои велат дека поради сите обврски им е тешко да ослабнат. „Тешко е посебно ако вашиот партнер не го интересира вежбањето. Морате да бидете двојно мотивирани и навистина да сакате промена“, заклучила Анџела. Мора да признаеме дека сега оваа девојка е вистинска бомба. https://www.instagram.com/p/BYIsKBODZZ5/?taken-by=angelcrickmore