,

(ФОТО) ПРИРОДНА УБАВИНА: Жизел Бундхен прва менекенка која се сликаше за „Вог“ без шминка

Триесет и седум годишната манекенка Жизел Бундхен така стана првиот супермодел кој без шминка се фотографирал за „Модната библија“ магазинот Вог. Убавата Бразилка ја покажа својата природна убавина пред камера, а специјалното светло било  задолжено за нагласување на нејзините црти на лицето. https://instagram.com/p/Bepjl6LF755/?utm_source=ig_embed Како што пишува британски „Гламур“ Жизел дури  сама се стилизирала себе и му дозволила на фотографот Џејми Хавкесворт да ја фотографира во нејзината куќа. Така супермоделот без никакви проблеми облекла дуксер и домашни „папучи', додека косата ја стилизирала во ниска пунџа. https://www.instagram.com/p/Bepjl6LF755/?utm_source=ig_embed