,

(ФОТО) ТОП шест комбинации во кои ќе изгледате повитки

Зимската облека визуелно може да направи да изгледате покрупно отколку што навистина сте, но постојат решенија и за овој проблем ... Во текот на зимата првично, барем кога се работи за облекување, важно е во облеката да се чувствуваме удобно и топло. Меѓутоа, кога е во прашање естетскиот изглед на различни комбинации, често се случува да не изгледаме толку добро како што сме сакале-си изгледаме покрупни, незгодни и немодерни. На ваша и наша среќа, постојат одлични трикови со кои може да се избегнат овие проблеми. Дознајте кои се ... Ролка+длабоки фармерки+чевли со шпиц врв Панталони со широки ногавици+долг капут+шарпа Црна јакна+црни фармерки+црни чизми Искинати фармерки+кардиган+чизми до глуждови Ролка+миди здолниште+чевли Капут со хеланки+кожни хеланки