,

(ФОТО) Удобни и женствени: Анџелина Џоли не ги соблече овие чевли неколку дена по ред

Ако прашате некоја жена како треба да изгледаат идеалните високи потпетици, таа ќе одговори дека треба да бидат женски, секси и удобни. Анџелина Џоли последните денови не ги симна овие идеални високи потпетици. Неверојатната актерка неодамна го промовираше својот нов филм, и ден по ден таа беше прекрасна со одлични стилови. Едно парче која го избрала привлече најголемо внимание и сигурно ќе ја добие симпатијата на многу жени. Познато е дека познатата актерка претпочита класичен стил на облекување, па неутралните тонови се неизбежен дел од секоја комбинација. За да се слика, да интервјуира и да оди преку црвениот тепих, Анџелина не ги соблече овие чевли во последниве денови. Чевлите се лесни и удобни, и благодарение на нивната неутрална боја, тие лесно се комбинираат со сè.