,

(ФОТО) 10 Модни лекции од Меган Маркл-учете од нејзините комбинации

Меган Маркл е честа тема на вљубениците во модата кои сакаат да знаат се за нејзините елегантни и софистицирани модни избори.. Позната е по своите едноставни, но впечатливи стилски комбинации кои наголемо ги фали и главната уредничка на француското модно списание Vog, Emanuel  Alt. Иако со нејзините комбинации од сега ќе се занимава тим од експерти, убавата актерка и од неодамна вереничка на принцот Хари, сигурни сме дека нема многу да го промени својот стил. Таа веќе со години ја негува својата фигура, не носи многу шминка, а палетата на бои кои на неа можеме да ја видиме, е воглавно составена од неутрални тонови. Во продолжение ви донесуваме 10 модни изданија од убавата бринета на која не успеал да и одолее ни самиот принц... Комбинациите воглавно се класични, од фармерки, опуштени блузи, до капути во фустани, само во ретки прилики, во силна боја. Меган сака чанти, дискретни акцесоари, во беж и кафеава боја.
  1. Фармерки и едноставна бела блуза
https://www.instagram.com/p/BapLNFCBu54/ 2. Наместо црна-тегет боја https://www.instagram.com/p/BcKhLffFzwg/ 3. Се во бело https://www.instagram.com/p/BcCpBmHFo8Y/ 4. Плетено https://www.instagram.com/p/BbxVhQZFtOp/ 5. Рамни обувки https://www.instagram.com/p/BazmWYGBE6S/ 6. Црвената боја не им стои само на русокосите https://www.instagram.com/p/BaTcQ19hpfP/ 7. Црн костум https://www.instagram.com/p/BcCG3etlPmP/ 8. Ролка https://www.instagram.com/p/BajidQTBBZp/ 9. Миди здолниште https://www.instagram.com/p/BcKn7GslJPO/ 10. STILETO чевли https://www.instagram.com/p/BcjrGnfllDA/