,

Холивудската актерка Џулија Луис-Дрејфус откри дека боледува од рак на дојка

Џулија Луис-Дрејфус пред само  неколку  дена испиша историја, освојувајќи најмногу Еми статуетки за иста улога во иста серија. 56-годишната актерка по шести пат победи во категоријата Најдобра актерка во ТВ серија комедија благодарение на „Veep“. Холивудската ѕвезда ги шокираше своите фанови кога сподели дека боледува од рак на дојка.