Колку чинат BMW маиците на Зоран и Зорица Заеви?

По изборите, претседател на СДСМ Зоран Заев и неговата сопруга Зорица заминаа на одмор во Преспа. Медимумите веќе објавија дека таму уживаат на македонски начин, со традиционални јадења, дури и самиот Заев на неговиот официјален Фејсбук профил објави.

Но деталите го привлекуваат вниманието, како на пример истите маици на двојката. Кооординирани со стилот, носат маици со потпис на автомобилскиот гигант BMW.

Овие маици се изработени од 100% памук и многу се пријатни за носење, а се дел од галантеријата на облека која ја нуди брендот.

За цената на маиците прочитајте на Машки магазин.