54 години? Тешко! Погледнете ја Салма Хајек на каков начин го прослави роденденот

Славната актерка Салма Хајек го прослави својот 54-ти роденден со интригантна фотографија во костим за капење

"Патем, ова не е четврток патување низ времето!" Напиша таа под фотографијата, сакајќи да каже дека ова е нова фотка.

Инаку, слави на најгламурозен начин. Носејќи костум за капење и сламена капа, таа позираше на врвот на една планина крај морето, природно - покажувајќи ги затегнатите раце и торзото.

-Погодете кој наполни 54 години?, додаде таа под фотографијата на Инстаграм.