Беше најубавата жена во 80-тите, со години се лекуваше, а денес, на 67 -годишна возраст нема брчки

Ким Бесинџер долги години се лекуваше од булимија и анорексија

Познатата секс бомба од 80-тите, Ким Бесинџер, неодамна повторно беше видена во јавноста, а многумина се загрижени за нејзиното здравје.


Последниот филм
Во последниве години, актерката беше посветена на борбата за заштита на кучињата, а новинарите ја гледаа почесто на протести отколку на црвениот тепих. Последниот филм што го сними во 2018 година беше „ 50 нијанси на сиво“.

Таа стана позната како Бонд девојка со Шон Конери

Ким Бесинџер е запаметена по легендарните филмови „9 1/2 недели“, но и како Бонд девојка во филмот „Никогаш не кажувај никогаш“ во кој глумеше со Шон Конери.


Ким Бесинџер нема брчки, но ...

Има неколку брчки на лицето, но хируршките интервенции се очигледни. Ким Бесинџер се‘ уште е русокоса, а новинарите последен пат ја видоа точно пред фризерски салон во Лос Анџелес.

Таа најчесто се појавува во јавноста во фармерки и маици, патики и тренерки. Обично има капа на главата.

Се излечи од булимија и анорексија

Таа страдаше од многу нарушувања во последниве години, а агорафобија (страв од излегување на отворено) беше само едно од нив. Ким Бесинџер имаше и нарушувања во исхраната, булимија и анорексија, кои успеа да ги надмине во 2014 година.

Секој 15 август, Ким Бесинџер ја слави победата над нарушувањата во исхраната и е активен промотор на борбата.


Фото: Инстаграм/ 9teen_73/kim.basinger/_80s_aesthetic_90s

Заработи 800 милиони долари како магионичар, ја заведе Клаудија Шифер: Каде е Дејвид Коперфилд денес и што прави