Беше во брак со силувач, го прикриваше за пари и слава: Според многумина, оваа жена нема право на среќа!

Многумина веруваат дека Џорџина знаела што прави нејзиниот сопруг Харви Вајнстин зад затворени врати во неговото студио, но таа молчела.

Сопственичката на модната марка Марчеса и актерката Џорџина Чепмен, се најде во центарот на вниманието како сопруга на продуцентот Харви Вајнстајн. Двојката започна да се гледа во 2003 година, додека тој сè уште беше во брак со неговата прва сопруга. Тие се венчаа во 2007 година, и заедно имаат две деца. Ќерката Индија Перл родена во 2010 година и синот Дашиел Макс Роберт, роден во 2013 година.

Сепак, почетокот на крајот започна во 2017 година, кога Вајнстин беше обвинет од многу холивудски актерки и други жени во филмската индустрија за сексуално злоставување и силување. Неговата сопруга на почетокот беше со него, но потоа таа брзо поднесе барање за развод и им се извини на сите жени кои на кој било начин ги повредил нејзиниот сопруг. 

Во септември 2019 година Џорџина започна да се забавува со актерот и добитник на Оскар, Адриен Броди, со кого официјално ја призна својата врска пред само неколку недели, а двојката оттогаш не се крие. Исто така, оскаровецот беше видена во друштво на нејзините деца, па се чини дека работите се сериозни.

Парот минатиот понеделник пристигна и во Кан, каде не се криеја и разменуваа нежности пред насобраните фотографи и изгледаа навистина среќни.

„Последните години беа многу тешки за Џорџина, а откако го запозна Адриен, таа повторно се смешка. Никој не ја видел толку среќна долго време, конечно има чувство дека може да го продолжи својот живот", откри извор близок до дизајнерката кон крајот на 2019 година. 

Сепак, има и такви кои мислат дека Џорџина знаела за злосторствата на нејзиниот сопруг и дека сепак останала со него за да го промовира својот моден бренд на фустани, Марчеса, кој го туркал Вајнстајн. Имено, има позната приказна за тоа како тој ги „принудил“ славните актерки да ги носат креациите на неговата сопруга на црвените теписи, па многумина се прашуваа како Адриен „има стомак“ да бакне жена од неславниот Вајнстајн. Но, славниот актер очигледно не се грижи за тие приказни.


Фото: Profimedia

Можеби ќе ве интересира:

Бев силувана на задното седиште од автомобил: Трауматична животна приказна на Холивудската дива