Без филтри и Фотошоп! Српската 64 - годишна актерка позираше на плажа целосно гола (ФОТО)

Актерската легенда, Мирјана Карановиќ (64), која има добиено неколку награди во својата кариера, сака да ги поминува летото на Ада Бојана ...

Мирјана Карановиќ гордо објави фотографија од нудистичката плажа на Ада Бојана на Инстаграм, каде што најчесто летува секоја година.

Таа се сврте кон зајдисонцето, со грбот кон фотоапаратот и објективот.

- Лето и слобода! Зајдисонце! Без филтри и Фотошоп - стои во описот на фотографијата на актерката која често може да се пофали со здрава исхрана и вежбање.

View this post on Instagram

A post shared by mirjana_karanovic (@mirjanakaranovic)Наскоро почнаа да пристигнуваат комплименти, а некои дури го споредуваа со уметничкото дело на Александрос од Антиохија, „Афродита од Мелос“, попозната како Венера на Мило.

„Браво“, „Жената и природата“, „Секоја чест за сè“, „Убава фотографија“, се само дел од коментарите.

- Вистинско задоволство е кога одите на одмор по напорната година - напиша таа под втората фотографија и покажа како ужива во шармот на сонцето, летото и мирот.

View this post on Instagram

A post shared by mirjana_karanovic (@mirjanakaranovic)Фото: Инстаграм/Мирјана Карановиќ

Можеби ќе ве интересира:

Леонтина со поддршка за Кристина Ковач: И таа се фотографираше без грам шминка и изгледа одлично (ФОТО)