Безвременскиот елегантен стил на Моника Белучи: Модна лекција за секоја жена над 50 години

Актерката со опојна убавина го донесе својот стил до совршенство комбинирајќи го минимализмот и елеганцијата на најдобар можен начин.

Моника Белучи не експериментира и не следи трендови, кои, ќе се согласите, не би и одговарале на нејзиниот карактер и видот на убавината што ја поседува.

View this post on Instagram

A post shared by Monica Bellucci (@monicabellucciofficiel) on
Она што е навистина вредно е елеганцијата, која зрачи со женственост, стил, избалансирани и мирни бои и прилично едноставни модели. Да, едноставно, но во никој случај не и „здодевно“. Секоја комбинација што ја носи позната актерка, без разлика дали станува збор за костум или свечен фустан, содржи „пресврт“ и додаток кои совршено се надополнуваат и што прават да изгледа беспрекорно, а истовремено и ненаметлива, одмерена и женствена.

View this post on Instagram

A post shared by Monica Bellucci (@monicabellucciofficiel) onМонохроматскиот стил што го преферира, како и оделата во комбинација со секси корсети и високи потпетици - едноставно примамуваат воздишки на прв поглед. И, фустаните на оваа дива се синоним за „помалку е повеќе“ и колку личниот стил и едноставноста се неразделно поврзани.

View this post on Instagram

A post shared by Monica Bellucci (@monicabellucciofficiel) on


Секако, не смееме да го заборавиме секогаш совршено усогласениот додаток - чанти, чевли, накит и очила за сонце, кои се внимателно избрани за секој стајлинг нејзин стајлинг.

View this post on Instagram

A post shared by Monica Bellucci (@monicabellucciofficiel) onЕдноставна и без многу врева - Моника Белучи е дама со стил, во вистинска смисла на зборот!


Фото: Инстаграм

Можеби ќе ве инбтересира:

Имаат над 50 години: Доминација на најмодерните жени на денешницата