Цвеќето никогаш нема да ви овене и нема да има жолти листови: Измешајте само 3 состојки и гледајте што ќе се случи

Сите ги имаме состојките дома

Дали ги пресадивте омилените домашни растенија, ги наводнавте правилно и ги чувавте на сонце, а тие сѐ уште венеат? Еве како да спречите уништување на растенијата во вашиот дом.

Неопходно е:

- една кора од банана

- една лажица мелено кафе

- лушпа од едно јајце


Подготовка:

Состојките ставете ги во блендер и прелијте со еден литар вода. Сè добро измешајте. Добиената смеса со лажица посипете ја во растението. Резултатите сигурно ќе ве воодушеват.


Foto: Profimedia